Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
29 czerwca 2022

Przejęto ponad pół kilograma narkotyków. Właścicielowi grozi 10 lat

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Działania bydgoskich policjantów zwalczających przestępczość narkotykową doprowadziły do# zatrzymania 40-letniego bydgoszczanina związanego z tym nielegalnym procederem. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół kilograma narkotyków. Sąd aresztował bydgoszczanina na trzy miesiące.

Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszał mieszkaniec bydgoskiego Błonia, którego policjanci zwalczający przestępczość narkotykową podejrzewali o posiadanie zabronionych substancji. Zatrzymali go w momencie, gdy przyjechał samochodem pod blok, w którym mieszka. Ustalenia śledczych doprowadziły do jego mieszkania. Tam miały być zabronione substancje. Funkcjonariusze nie pomylili się. W szafce kuchennej zabezpieczyli worek foliowy próżniowy z zawartością skrystalizowanej substancji koloru beżowego. Przeprowadzone wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że jest to 730 gramów 3CMC (metaklefedornu - substancji zabronionej ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii). Obok leżało również zawiniątko z folii aluminiowej z suszem roślinnym. 40-letni „właściciel” zabronionych środków został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków.

Bydgoszczanin trafił przed oblicze prokuratora. Ten po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem wystąpił do sądu o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego. Sędzia, po rozpatrzeniu wniosku i analizie akt sprawy, przychylił się do wniosku i aresztował mieszkańca bydgoskiego Błonia na trzy miesiące. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Materiał: kom. Lidia Kowalska – Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!