Dziś mamy 1 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:
16 stycznia 2023

Kontrolowali szlaki kolejowe. Za wykroczenie grozi 2 tys. zł mandatu

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

W dniu 13.01.2023 dzielnicowy z terenu gminy Nowa Wieś Wielka po raz kolejny przeprowadził wspólne działania z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei.

Funkcjonariusze dokonali kontroli szlaków kolejowych pod kątem stanu technicznego i prawidłowego oznakowania na trasie Emilianowo – Nowa Wieś Wielka, Nowa Wieś Wielka – Brzoza oraz Nowa Wieś Wielka – Tarkowo Dolne. W tej ostatniej miejscowości dokonali sprawdzenia bocznicy kolejowej, gdzie stały cysterny z paliwem. Funkcjonariusze sprawdzili czy nie było prób ingerencji w zbiorniki.

W czasie służby zwracali także szczególną uwagę czy kierowcy przejeżdżający przez przejazdy kolejowe nie czynią tego podczas nadawania czerwonego światła sygnalizatora. Policjanci przypominają, że za popełnienie tego wykroczenia grozi mandat karny w wysokości 2000 zł.

Materiał: KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 12 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!