Dziś mamy 23 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
25 marca 2024

Plebiscyt 16 Liderek Równości. III Gala Finałowa

fot. gov.pl

fot. gov.pl

W sobotę odbyła się Gala Finałowa III edycji Plebiscytu 16 Liderek Równości, podczas# której nagrodę odebrała Anna Niewiadomska, Pełnomocniczka Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. Równego Traktowania.

Gala Finałowa III edycji Plebiscytu 16 Liderek Równości - zdjęcie grupowe
Plebiscyt 16 Liderek Równości organizowany jest przez Ambasadę Brytyjską w Warszawie wraz z Kongresem Kobiet oraz Forbes Women. Liderkami Równości są kobiety, które wyróżniają się w swoich lokalnych społecznościach poprzez zaangażowanie w działania mające na celu osiągnięcie równouprawnienia płci. Z każdego z szesnastu województw w Polsce zostanie wybrana jedna laureatka.

Liderką województwa kujawsko-pomorskiego została Anna Niewiadomska, Pełnomocniczka Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. Równego Traktowania. Z fundacją Chcępomagam wspiera ona osoby z doświadczeniem uchodźczym, ponad to prowadzi jadłodzielnię i rozwozi żywność osobom z niepełnosprawnościami oraz prowadzi aktywizację osób uchodźczych. W zeszłym roku włączyła się także w akcję tworzenia rankingu szkół przyjaznych osobom LGBT+ oraz badania liczby psychologów szkolnych w województwie kujawsko-pomorskim.

Materiał: gov.pl

Oceń artykuł: 7 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!