Dziś mamy 23 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
22 lutego 2024

Podziel się i poczęstuj. Lodówka społeczna

fot. Gmina Nowa Wieś Wielka

fot. Gmina Nowa Wieś Wielka

Stowarzyszenie Rideti zachęca Mieszkańców Gminy Nowa Wieś Wielka do wsparcia# lodówki społecznej poprzez dostarczenie do niej produktów żywnościowych.

Lodówka społeczna to świetny sposób pomagania innym. Pamiętajmy jednak, że jej funkcjonowanie uzależnione jest od darczyńców. Nasza lodówka społeczna mieści się w ogólnodostępnym miejscu w Nowej Wsi Wielkiej przed budynkiem gminnego ośrodka pomocy społecznej oraz środowiskowego domu samopomocy.

Zasada działania lodówki społecznej polega na tym, że każdy może dzielić się z każdym. Nie istnieją żadne podziały, nikt nie ocenia, nie wydaje bonów czy kuponów, nie trzeba wypełniać żadnych formularzy i nikt nie sprawdza dochodów. Wystarczy przyjść i włożyć coś do lodówki lub przyjść i poczęstować się jej zawartością. Pamiętajmy też o kluczowej zasadzie: do lodówki wkładać należy jedzenie, które sami chcielibyśmy zjeść.

Produkty umieszczane w lodówce społecznej nie powinny posiadać jakichkolwiek oznak zepsucia w postaci nadgnicia, pleśni czy nietypowego zapachu. Poza tym powinny być to potrawy i artykuły szczelnie zapakowane. Jeśli nie zostały zapakowane fabrycznie przez producenta, ponieważ zostały np. przygotowane samodzielnie w domu, przyda się dokładny opis tego, co jest w środku (by nikt nie poczuł się później zaskoczony czy rozczarowany) oraz data przygotowania tej potrawy. Niewskazane są ponadto wszystkie potrawy zawierające w swoim składzie surowe mięso (np. tatar) lub surowe jajka (np. domowy majonez, ciasto z kremem). Do lodówek społecznych nie może trafiać też alkohol w żadnej postaci.

Wspólnie postarajmy się, aby o funkcjonowaniu lodówki społecznej dowiedział się każdy mieszkaniec!

Szczegółowe zasady dotyczące korzystania z lodówki zostały zamieszczone na urządzeniu.

Materiał: Gmina Nowa Wieś Wielka

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!