Dziś mamy 23 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
27 marca 2024

Ponad 40 kg tytoniu. Przejęty przez policjantów

fot, KMP Bydgoszcz

fot, KMP Bydgoszcz

Ponad 40 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z# wydziału dw. z przestępczością gospodarczą bydgoskiej komendy miejskiej. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 55-latka, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego, gdyż swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 51 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że mieszkaniec bydgoskiego Fordonu może posiadać tytoń bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W związku z tym policjanci postanowili wczoraj (26.03.2024) złożyć mu wizytę.

Zastali go na jego działce. Po przedstawieniu powodu wizyty przystąpili do przeszukania znajdujących się tam zabudowań. W jednym z nich ujawnili 2 worki jutowe oraz 11 foliowych z zawartością tytoniu. Kolejne dwa znaleźli w aucie podejrzewanego bydgoszczanina.

Właściciel lewego tytoniu został zatrzymany. Wartość uszczuplenia dochodów Skarbu Państwa została określona na kwotę ponad 51 tysięcy złotych. Policjanci przedstawili zatrzymanemu 55-latkowi zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Mężczyzna odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 11 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!