Dziś mamy 28 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
10 października 2023

Pożar kotłowni. Akcja gaśnicza trwała trzy godziny

fot. OSP Dobrcz

fot. OSP Dobrcz

W środę, 4 października strażacy zostali wezwani do pożaru w miejscowości Włóki.

Strażacy zostali wezwani do pożaru jednego z domów jednorodzinnych we Włókach w środę, 4 października tuż przed godziną 01:30. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej - dwa z ochotniczej straży pożarnej w Dobrczu i dwa z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 2 w Bydgoszczy. Po dojeździe zastępów na miejsce ustalono, że pali się pomieszczenie kotłowni oraz fragment elewacji budynku domu jednorodzinnego.

Działania polegały głównie na gaszeniu pożaru. Dokonano również prac rozbiórkowych uszkodzonych i spalonych elementów. W wyniku tego pożaru nikt nie został poszkodowany. Działania gaśnicze trwały niecałe trzy godziny, o godzinie 04:10 ostatni zastęp straży pożarnej wrócił do bazy – przekazał kpt. Karol Smarz oficer prasowy KM PSP w Bydgoszczy. Prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru była niedrożność przewodu kominowego w kotłowni budynku.

Oceń artykuł: 26 23

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!