Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:
23 maja 2024

Sprawca rozboju za kratami. Policjanci nie odpuszczają

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Żmudna i wnikliwa praca kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy#, po raz kolejny, przyniosła wymierny efekt. Zatrzymany przez policjantów sprawca rozboju, do którego doszło w Białych Błotach został tymczasowo aresztowany. 39-latkowi grozi teraz 20 lat odsiadki.

Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej nie odpuszczają nawet na krok, pracując nad sprawami szczególnie dotyczącymi przestępstw tych najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa. Tym razem na warsztat wzięli sprawę rozboju, do którego doszło w połowie lutego bieżącego roku w Białych Błotach. Wówczas nieznany sprawca napadł na ekspedientkę kolektury i grożąc użyciem noża zażądał wydania pieniędzy. Kobieta, słusznie obawiając się o własne zdrowie, a nawet życie, wydała mu kilkaset złotych. Przestępstwo zostało zgłoszone, przez przedstawiciela pokrzywdzonego podmiotu, miejscowym policjantom.

Od tego momentu nad sprawą pracowali nie tylko oni, ale również funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Ich żmudna i wnikliwa praca przyniosła wymierny efekt.

W miniony poniedziałek (20.05.2024) kryminalni ustalili, że sprawcą tego przestępstwa jest 39-letni mieszkaniec naszego powiatu, a następnie namierzyli go na jednej ze stacji paliw i tam go zatrzymali. Mężczyzna nie krył zdziwienia, stał się agresywny, jednak na niewiele się to zdało. W konsekwencji zgromadzony materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia mu zarzutu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a następnie wystąpienia do sądu o zastosowanie wobec niego izolacyjnego środka zapobiegawczego. Wczoraj (22.05.2024), sąd po przesłuchaniu mężczyzny aresztował go tymczasowo na 3 miesiące.

Za tego typu przestępstwo znowelizowany kodeks karny przewiduje karę do 20 lat pozbawienia wolności.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!