Dziś mamy 23 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
25 marca 2024

Targi Pracy "Your Future 2024". Stoisko policyjne

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

W targach wzięło udział ponad 60 przedsiębiorstw. Swoje stoiska miały nie tylko firmy, #ale także instytucje rynku pracy, służby mundurowe i doradcy zawodowi. Była to szansa na zapoznanie się z ofertami zatrudnienia, staży i praktyk, rozmów bezpośrednio z pracodawcą, przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Wśród 60 wystawców na Targach Pracy Your Future 2024 nie mogło zabraknąć także stoiska kujawsko-pomorskiej Policji. Wydarzenie to, które zostało zorganizowane już po raz 18. cieszy się każdego roku ogromnym zainteresowaniem.

Dla odwiedzających nasze stoisko przygotowaliśmy wiele atrakcji m.in.: można było zobaczyć, jak wyglądają ćwiczenia policjantów z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” czy lot helikopterem Black Hawk.

W czwartek (21.03.24) po raz osiemnasty odbyły się Targi Pracy Your Future 2024, które zostały zorganizowane na Politechnice Bydgoskiej w Akademickim Centrum Sportu. Każdego roku wydarzenie przyciąga wielu zainteresowanych. Zaproszono na nie osoby poszukujące pracy, a w szczególności studentów.

Dla odwiedzających targi czekało sporo atrakcji. Odbyła się debata „Rekrutacja wczoraj, a dziś”, w której uczestniczyli przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji wspierających rynek pracy.

Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy reprezentował na tegorocznych targach Zespół ds. Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia w składzie: podinsp. Marcin Zmudzinski, Pani Karolina Paczkowska oraz Pani Joanna Wysocka.

Stoisko targowe Policji budziło spore zainteresowanie gości na Hali Sportowej Politechniki Bydgoskiej. Potencjalni kandydaci mogli dowiedzieć się, jak przebiega procedura rekrutacji do służby w Policji na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się okulary w technologii virtual reality 360. Okulary VR to możliwość przeżycia tego co w realnym życiu nie jest tak łatwo dostępne. Odwiedzający nasze stoisko mogli zobaczyć np.: jak wyglądają ćwiczenia policjantów z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”, akcja patrolowania rzeki przez policjantów ogniwa wodnego, przejazd bolidem Kubicy ulicami Warszawy, czy też lot helikopterem Black Hawk. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym funkcjonariusze mogli zaprezentować sprzęt, który wykorzystują na co dzień w służbie.

Każdy chętny otrzymał ulotkę ze szczegółowymi informacjami o doborze. Zapraszamy zgodnie z hasłem „Zostań kimś wyjątkowym”.

Miło nam także poinformować, że nasz wysportowany Kolega Marcin zajął pierwsze miejsce w konkursie zorganizowanym przez jednego z wystawców. Przejechał tor o długości kilometra, zgodnie z symulacją komputerową (podjazdy, tzw. „górki” i zjazdy), na rowerze stacjonarnym w czasie 1 min. 26 sekund. Była to wspaniała okazja, by pokazać, iż jesteśmy firmą, w której sprawność fizyczna jest na wysokim poziomie. Serdecznie gratulujemy sukcesu, bo śmiałków było wielu, lecz „Policja była górą!". Zwycięstwo Marcina z pewnością pozytywnie wpłynęło na wizerunek Policji w oczach społeczeństwa, a oklaski i aprobata widzów potwierdziły ten fakt bezsprzecznie.

Materiał: KMP Bydgoszcz

 

Oceń artykuł: 13 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!