Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:
24 maja 2024

Areszt za posiadanie narkotyków. Ponad 3,5 kilograma

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Najbliższe trzy miesiące tymczasowo spędzi w areszcie 42-latek zatrzymany przez# kryminalnych z bydgoskiej komendy miejskiej. Mężczyzna miał w piwnicy oraz mieszkaniu ponad 3,5 kilograma narkotyków - amfetaminy oraz kryształu. Bydgoszczanin odpowie za posiadanie znacznej ilości zabronionych środków. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Wynikało z nich, że 42-letni bydgoszczanin może mieć związek z przestępczością narkotykową. By to potwierdzić w miniony wtorek (21.05.2024) pojechali do jego miejsca zamieszkania na osiedlu Okole. Dojeżdżając tam zauważyli podejrzewanego wchodzącego do, znajdującego się nieopodal, sklepu spożywczego. Natychmiast skierowali tam swoje kroki. Gdy ten zauważył policjantów stał się agresywny i próbował uciec. To jednak mu się nie udało. Następnie razem z nim policjanci poszli do jego miejsca zamieszkania. Sprawdzili również użytkowaną przez niego piwnicę. To w niej zabezpieczyli większość ujawnionych środków zabronionych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Łącznie to 12 różnych wagowo worków z zawartością ponad 3,3 kilograma amfetaminy, co potwierdziły wstępne badania, a także 260 gramami kryształu. Wszystkie substancje trafiły do policyjnego laboratorium kryminalistycznego.

Ich właściciel został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Tam oczekiwał na przedstawienie mu zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Wczoraj (23.05.2024) policjanci oraz prokurator skierowali wniosek o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego. Sędzia, po zapoznaniu się z aktami sprawy i przesłuchaniu mężczyzny, aresztował go tymczasowo na najbliższe 3 miesiące.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 12 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!