Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:
04 czerwca 2024

Pomagać nie tylko w mundurze. Dewiza dawcy - policjanta

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Ubiegły wtorek (28.05.2024r.) stał się szczególnym dniem dla policjanta z Ogniwa# Patrolowo - Interwencyjnego Komisariatu Policji Bydgoszcz – Fordon, który został dawcą szpiku kostnego.

Okazało się, że ma bliźniaka genetycznego, którego może uratować i pomóc mu wrócić do zdrowia. Nie wahał się ani sekundy.

Sierżant Maciej Madecki, bo o nim mowa, swoją służbę pełni w Komisariacie Policji Bydgoszcz – Fordon od ponad 4 lat.

Jak sam mówi, należy pomagać ludziom nie tylko w czasie służby, ale i poza nią. Dlatego kilka lat temu zarejestrował się w bazie fundacji DKMS jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

Gdy po kilku latach odebrał telefon, że znalazła się osoba, której może pomoc, bardzo się ucieszył. Nie wahał się ani chwili.

Był to proces wieloetapowy i wiązał się z kilkukrotną wizytą w poznańskiej klinice. Jak stwierdził, warto było poświecić czas darując swój szpik, aby być może uratować komuś życie. Pomagam nie tylko będąc w służbie.

Brawo!

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!